Kniha návštěv

Zde nabízím volný prostor k diskuzi o tomto webu, připomínky k němu, náměty na vylepšení, a nebo obecné komentáře které se nehodí k žádnému z článků.

2,839 thoughts on “Kniha návštěv

  1. Karel

    Jirka: To možná ano, ale na druhou stranu první křesťané bděli, jak je Ježíš vyučoval. Vždyť ani sám Kristus nevěděl, kdy se tak stane, jen Otec v nebesích.

    Karel: Ale oni to přece věděli, věděli, že se to má stát BRZO.

  2. Karel

    Jirka: To mě moc mrzí, že se tak stalo, Karle…..

    Karel: Proč tě to mrzí?

    Jirka: …..Budu se za Tebe modlit.

    Karel: Obecně: Myslíš, že jsi schopen modlitbou změnit Boží vůli, vůli Boha vševědoucího?

  3. Karel

    Machi: Zajímala by mne jedna věc. Od té doby co jsi ateista, myslíš, že jsi morálně zpustl? Hodně fundamentalistů třeba v USA si myslí, že ateisté jsou méně morální, takže by mne zajímala tvá odpověď.

    Karel: To se ptáš moc brzo, třeba jedu ještě ze setrvačnosti. 😀 Jistě, že jsem se nezměnil, že se nezměnil můj přístup k druhým lidem.
    A propos, když jsem byl křesťanem, nemyslel jsem si, že by ateisté byli méně morální než teisté.

  4. Karel

    Protestant: Mne by zajímalo jediné. Zda k tomuto posunu přispělo něco objektivního. Něco, co jsi dřive nevěděl a teď víš.

    Karel: Řekl bych že ne. Spíš šlo o prohlédnutí, poznání, že nemám na čem stavět svou křesťanskou víru.

  5. Danner

    Karel: To co cítíš je skutečnost, výsledek tvé víry. Není to však důkazem, že předmět tvé víry je skutečný.

    Danner: Jak už jsem psal: Je blbost, aby to, čím mi odpovídá Bůh bylo lží. Nebo mi chceš tvrdit, že Bible neexistuje?
    Co se týče té “Atmosféry” v kostele nejsem jediný, který to cítí. Je to opravdu to, co je v Bibli: “Když se dva neb tři…” Nebo chceš říct, že nějak telepaticky navazujeme spojení svých myslí?
    Navíc slyšel jsi o takzvané “mluvě jazyky”? Je dílo fantazie umět hebrejsky? Je to to samé, co popisuje Bible při letnicích, mnoho lidí, četl jsi např. Dýku a kříž?
    Navíc jsem posílal to oživování mrtvých. Je dílo fantazie to, že se někdo probudí ze SMRTI?
    Navíc jestli je to dílo fantazie, je to nejrozšířenější nemoc na světě, tak rychle, jak se nešíří ani ajc.
    Navíc i ti co byli předtím ATEISTÉ se po smrti obrátili na křesťanství. Viděli peklo. Po smrti. Když jejich mozek není schopen jakýchkoli ale jakýchkoli impulsů. Proč není případ, kdy křesťan neviděl nic? Jeden chlapeček (křesťan) šel do nebe a dokonce mluvil se svou zesnulou sestrou, o které mu nikdo neřekl. Jeden muž za komunistické doby netušil, kdo je Ježíš Kristus. Po smrti naprosto přesně věděl, kdo to je a co Jeho láska znamená.
    Já mám přístup sotva k šesnáctině případů. Jasně jsem podal argumenty, které se vám nepodařilo vyvrátit. Je opravdu celý Bůh dílo fantazie.

  6. protestant

    Karel says:
    May 11, 2012 at 2:46 pm
    Protestant: Mne by zajímalo jediné. Zda k tomuto posunu přispělo něco objektivního. Něco, co jsi dřive nevěděl a teď víš.

    Karel: Řekl bych že ne. Spíš šlo o prohlédnutí, poznání, že nemám na čem stavět svou křesťanskou víru.

    protestant: Díky za odpověď.

  7. Danner

    Slávek: A na druhý a na třetí taky. To co jmenuješ jsou nesmysly. Rozhodně to neplatí ani pro křesťany, ani pro ateisty.
    Danner: Nechtěl by ses taky podívat na ty argumenty!? Neříkal jsem jenom moudrost, co já vím. Přeskočil jsi asi 12 odstavců.
    Slávek: Touto řečnickou otázkou jsi mě přesvědčil o své moudrosti, kterou ti dal Bůh LOL To si fakt musím zapamatovat, píšu si: “Může ateista mluvit s Bohem prostřednictvím Bible?”
    Danner: Ale fakt nevím, jak si ty vysvětluješ to, že na mě prostřednictvím Bible mluví (pro tebe) neexistující Bůh? 😀

  8. Danner

    Karel: Obecně: Myslíš, že jsi schopen modlitbou změnit Boží vůli, vůli Boha vševědoucího?
    Danner: Ano, myslím, že ano. Třeba právě tato skutečnost nám posílí víru. Vždyť Bůh přece chce, abychom se k němu modlili.

  9. Karel

    Danner: Jak už jsem psal: Je blbost, aby to, čím mi odpovídá Bůh bylo lží. Nebo mi chceš tvrdit, že Bible neexistuje?

    Karel: Jak je to tedy, Bůh ti odpovídá tak, že si to přečteš v Bibli, nebo ti odpovídá v Duchu?
    A Bibli napsal kdo? Bůh, nebo lidé? Jistě, že lidé, ty možná doplníš – …vedení Božím Duchem. Určitě? Máš nějaký důkaz? To, že o sobě něco tvrdí: “Já jsem Boží”, ještě neznamená, že tomu tak je. Můžeš říct: Boží zaslíbení popisované v Písmu lze vyzkoušet a zažit na vlastní kůži. Ano, já to vyzkoušel, zažil a ono to skutečně fungovalo. Proto jsem se tenkrát stál křesťanem. Jenomže proč to fungovalo? Protože jsem uvěřil, byla to víra co toto vše způsobila, co toto způsobovala i na počátku našeho letopočtu. A ta víra není důkazem toho, že předmět víry je skutečný, je jen důkazem toho, že víra má moc. Maji i kdyby objekt víry nebyl skutečný. A věřit pro víru, to není nic pro mne.

    Danner: Co se týče té “Atmosféry” v kostele nejsem jediný, který to cítí. Je to opravdu to, co je v Bibli: “Když se dva neb tři…” Nebo chceš říct, že nějak telepaticky navazujeme spojení svých myslí?

    Karel: Opět je to víra co to způsobuje. Bez víry není nic.

    Danner:Navíc slyšel jsi o takzvané “mluvě jazyky”? Je dílo fantazie umět hebrejsky?

    Karel: Ty jsi už někoho slyšel mluvit jazykem, který se dotyčný neučil a který se zde na zemi používá? Já ne. Slyšel jsem mnoho lidi mluvit jazykem, i já sám mluvím, ale nikdy nešlo o skutečný jazyk, přinejmenším nebyl nikdy na blízku nikdo, kdo by mu rozuměl. Mluvení jazykem dle mne není nic jiného než jako když bubnuješ bezmyšlenkovitě prsty na stůl, jen místo prstu použiješ hlasivky a jazyk.

    Danner: ….četl jsi např. Dýku a kříž?

    Karel: Ano. Opět je to víra, která jím změnila život.

    Danner: Navíc jsem posílal to oživování mrtvých. Je dílo fantazie to, že se někdo probudí ze SMRTI?

    Karel: Nikdy jsem na vlastní oči neviděl někoho vzkřísit z mrtvých, v podstatě jsem nikdy neviděl žádný zázrak, který by se vymykal přírodním zákonům.

    Danner: Navíc i ti co byli předtím ATEISTÉ se po smrti obrátili na křesťanství. Viděli peklo. Po smrti. Když jejich mozek není schopen jakýchkoli ale jakýchkoli impulsů. Proč není případ, kdy křesťan neviděl nic? Jeden chlapeček (křesťan) šel do nebe a dokonce mluvil se svou zesnulou sestrou, o které mu nikdo neřekl. Jeden muž za komunistické doby netušil, kdo je Ježíš Kristus. Po smrti naprosto přesně věděl, kdo to je a co Jeho láska znamená.

    Karel: Klinická smrt je jedinečný zážitek, není divu, že zanechá stopu v člověku. A všichni co ji prožili viděli Krista, nebo viděli SVÉ Božstvo, nebo Božstvo své kulturní oblasti?

    Danner: Já mám přístup sotva k šesnáctině případů. Jasně jsem podal argumenty, které se vám nepodařilo vyvrátit. Je opravdu celý Bůh dílo fantazie.

    Karel: Pro mne to nejsou žádné důkazy, jelikož jdou mimo mne. Něco jako: Jedna baba povídala. Tak jako nevěřící Tomáš: Dokud si nesáhnu, neuvěřím.

  10. Karel

    Danner: Ano, myslím, že ano. Třeba právě tato skutečnost nám posílí víru. Vždyť Bůh přece chce, abychom se k němu modlili.

    Karel. Podivný to Bůh, jenž si nechá radit člověkem.

  11. Jirka

    Protestant: ..ale k tomu musíš znát tehdejší význam slova BŘICHO.

    Jirka: Břicho má stejný význam dnes jako dříve, ať už v češtině (břicho) či řečtině (κοιλιά) či angličtině (belly). Nemám důvod nevěřit řeckým originálům.

    Na toto jsem narazil až nějakou dobu po tom, co jsem uvěřil. Kristus hovořil naprosto konkrétně. Slovo κοιλιά má stejný význam dnes jako před dvěma tisíci lety.

    Kdož věří ve mne, jakož dí písmo, řeky z břicha jeho poplynou vody živé. (A to řekl o Duchu, kteréhož měli přijíti věřící v něho; nebo ještě nebyl dán Duch svatý, proto že ještě Ježíš nebyl oslaven.) (Bible Kralická)

    He that believeth on me, as the scripture hath said, out of his belly shall flow rivers of living water. (But this spake he of the Spirit, which they that believe on him should receive: for the Holy Ghost was not yet given; because that Jesus was not yet glorified.) (King James version)

    O tomto hovoří např. i Pavel v listu Římanům 5:5 (i když nepoužívá přímo slovo břicho, ale slovo srdce) – “A naděje neklame, neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého, který nám byl dán.”

    Pavel zde hovoří o něčem konkrétně zakusitelném pro ty, kteří v Krista uvěřili; o tom samém hovořil Kristus v Janově evangeliu v 7:38.

  12. Karel

    Jirka: Na toto jsem narazil až nějakou dobu po tom, co jsem uvěřil. Kristus hovořil naprosto konkrétně. Slovo κοιλιά má stejný význam dnes jako před dvěma tisíci lety.

    Karel: A co myslíš Jirko, slovo NEBE, má stejný význam tenkrát jako dnes?

  13. Karel

    Danner says:
    May 11, 2012 at 2:47 pm
    Karel: To co cítíš je skutečnost, výsledek tvé víry. Není to však důkazem, že předmět tvé víry je skutečný.
    Danner: Jak už jsem psal: Je blbost, aby to, čím mi odpovídá Bůh bylo lží. …..

    Karel: Jinak Dannere, nevím proč tak brojíš proti tomu co jsem napsal. Řekl bych, že je to naprosto biblické, přesně reflektuje myšlení první církve, Písmo je toho plné. Viz:
    Všimni si, když dle pisatelů evangelii Ježíš někoho uzdravil, neřekl “Já jsem tě uzdravil”, ale řekl “víra tvá tě uzdravila.
    Nebo: Ga 3,26 “Neboť všichni jste synové Boží skrze VÍRU v Kristu Ježíši.”
    Nebo: 1.J 5,4 “A to je to vítězství, které přemohlo svět: naše VÍRA.”
    Nebo: Ga 3,2 “Přijali jste Ducha na základě skutků Zákona, nebo na základě slyšení VÍRY?”
    Prostě první křesťane věděli co je tou moci, která mění jejích životy – je to víra. A já to nepopírám.

  14. protestant

    Jirka says:

    Kdož věří ve mne, jakož dí písmo, řeky z břicha jeho poplynou vody živé. (A to řekl o Duchu, kteréhož měli přijíti věřící v něho; nebo ještě nebyl dán Duch svatý, proto že ještě Ježíš nebyl oslaven.) (Bible Kralická)

    He that believeth on me, as the scripture hath said, out of his belly shall flow rivers of living water. (But this spake he of the Spirit, which they that believe on him should receive: for the Holy Ghost was not yet given; because that Jesus was not yet glorified.) (King James version)

    protestant: No výborně. Jeden starší překlad než druhý. 🙂

  15. Slavek

    jirko, ty mas fakt pocit, ze se ti z bricha derou vody zive?

    ted si vybavuju jednu prihodu. kamarad mel narozeniny. slavili jsme je v jenom klubu: teepee na priglu. nevim jeste dnes funguje. bylo to takova stavba ve tvaru teepee propojena se zahradkou. spousta lidi, nektere jsem znal jen zbezne a cely klub byl uzavrenej jen na ty narozky. ze soundsystemu tam vrnel psytrance a jeden znamej tam donesl takovy maly buchticky. fakt me chutnaly. bylo jich dost, tak jsem se ladoval. asi jsem byl jeden z mala, kdo nevedel, ze jsou s travou.

    no byla to sranda a ja jsem byl v roli klauna. nicmene potom jsem mel takovy zazitek, ani nevim jestli to trvalo 5 minut nebo hodinu, kdy jsem polosedel pololezel na zidli pod nejvyssim vrcholem teepee a mel jsem pocit ze mi v podbrisku a castecne i penisu proudi takovej obrovskej proud kosmicky energie zkrz to teepee. byl jsem tim k zidli uplne prikovanej a nemohl jsem s tim nic delat.

    myslis, ze to mohl byt ten Duch svaty? nebo je to alespon podobny pocit jako zazivas ty ?

  16. Jirka

    Slávek: myslis, ze to mohl byt ten Duch svaty? nebo je to alespon podobny pocit jako zazivas ty ?

    Jirka: Rozhodně ne, Slávku 🙂 Duch Svatý Tě zalije láskou. Navíc neříkám, že jej zažívám pořád či zrovna teď. Byl jsem jí zaplněn po dobu cca jednoho měsíce od doby, co jsem uvěřil.

  17. Jirka

    protestant: No výborně. Jeden starší překlad než druhý. 🙂

    Jirka: Nechme toho handrkování. Nikam to nevede. Prostě Ty v těch slovech Krista vidíš něco jiného než já. Názor Ti neberu.

    pozn.: Stáří překladu nemusí nutně znamenat nižší kvalitu či pravdivost překladu (+ navíc překladatelé nejsou jednotní)

    http://scripturetext.com/john/7-38.htm

  18. Jirka

    Karel: Spíš šlo o prohlédnutí, poznání, že nemám na čem stavět svou křesťanskou víru.

    Jirka: Karle, já nevím, na čem jsi stavěl svoji víru Ty, ale já ji stavím na Boží lásce, kterou jsem zakusil, na živém Kristu.

  19. Jirka

    Karel: Ale oni to přece věděli, věděli, že se to má stát BRZO.

    Jirka: Otázka je, co je pro Boha brzo.

    Karel: Obecně: Myslíš, že jsi schopen modlitbou změnit Boží vůli, vůli Boha vševědoucího?

    Jirka: Bůh naslouchá modlitbám těch, kteří v něj uvěřili.

    Karel: A co myslíš Jirko, slovo NEBE, má stejný význam tenkrát jako dnes?

    Jirka: To nevím.

Comments are closed.