Kniha návštěv

Zde nabízím volný prostor k diskuzi o tomto webu, připomínky k němu, náměty na vylepšení, a nebo obecné komentáře které se nehodí k žádnému z článků.

2,839 Responses to Kniha návštěv

 1. Vera says:

  ad – Pavel je opravdu jejich hrdina – no a Lukášovým záměrem prostě a jednoduše nebylo nechat svého hera ve svém díle zemřít.
  _____________

  Mučednická smrt rozhodně není něco, za co by se rané křesťanství stydělo, ale přesně naopak. A jak správně píše “dunbee” – hlavním hrdinou není Pavel, ale Kristus.

  • treebeard says:

   To, že mučenícka smrť bola “cool” v druhom storočí, neznamená, že to isté znamenala aj v prvom. A už vôbec to neznamená, že by ju za niečo pozitívne musel považovať každý kresťan. Nechuť autora skončiť príbeh smrťou hrdinu je bežná dodnes. Niektorí autori svoju postavu radi “zabijú”, iní nie.

   Plus, netušíme kedy a ako Pavol zomrel, len si to domýšľame. Teoreticky je možné, že nakoniec zomrel nie veľmi dôstojným spôsobom a v čase písania Skutkov to ešte bolo známe, takže sa tomu autor radšej vyhol.

   Ako píše Michal, existuje veľa pravdepodobnejších vysvetlení obsahu Skutkov a Lukášovho evanjelia, než zázrak.

 2. dunbee says:

  Moje kolegové z fóra, 🙂
  několik dní nebudu mít skoro žádný přístup k internetu,
  tak se na nějaký čas loučím; a mám v paměti, že některým ještě dlužím odpověď.

 3. Michal says:

  Výrok Jozefa Mikloška na Christnetu:
  Ak Boh nie je, všetko je dovolené a boli by sme hlúpi, keby sme nemysleli len na seba.

  To je tedy perla! Pan Mikloško může být na takové názory pyšný… :-\

  • treebeard says:

   Skrátka, politik 😀

   Inak, je zaujímavé, že veriaci považujú Boha za hlúpeho a nevidiaceho, takže si myslia, že ich “cnostný život z vypočítavosti”, im u Boha prinesie nejaké výhody.

 4. Cestmir Berka says:

  Byla tu probrána různá témata, některá s tisíci příspěvků. Navrhuji téma- CO BUDE PO SMRTI? Jak to vidí věřící? Reinkarnace? Existence v jiné dimenzi? Hmotné či nehmotné tělo? Morfologie těchto těl? Poznají se v “nebi” podle vzhledu? Bude v “nebi” oděv, strava, rozmnožování… nebo budou “oslavená těla” jen tak “plout prostorem? Jak budou vnímat “Boha” , který je beztvarý, neviditelný…?
  Mohl by tu být o tom článek a diskuse, abychom něco věděli o “cílovém stavu” věřících?

 5. pavel_J says:

  Vážení,
  se zájmem jsem četl texty na tomto webu, ale jsem zklamán formou i obsahem.

  A)
  Formálně mi vadí, že tento web nereflektuje skutečnost, že je naším jazykem čeština. Možná za to může jen neschopnost administrátora webu nastavit české jazykové prostředí. Ale to je jen marginální problém.

  B)
  Zásadní však je, že obsah textů je mi nepochopitelný. Nechápu, proč na ateistických stránkách se zabýváte neobsažnými naboženskými koncepty. Ať si náboženští fanatici říkají co chtějí, my ateisté je můžeme jen politovat, že neví v co vlastně věří.
  Je však naší povinností bojovat proti náboženské indoktrinaci.
  Jak se máme vypořádat s islamismem, když sami trpíme katolicismus?
  Vždyť obě tyto víry mají společný cíl manipulovat s masami lidí.
  P. J.