Kniha návštěv

Zde nabízím volný prostor k diskuzi o tomto webu, připomínky k němu, náměty na vylepšení, a nebo obecné komentáře které se nehodí k žádnému z článků.

2,839 thoughts on “Kniha návštěv

  1. Colombo

    Já furt nechápu, co všichni mají s tou potopou? Vždyť je to naprosto běžné! Krásně to koreluje s místy, kde jednou za 300-500 let jsou superzáplavy a pravidelně každý rok/každých 10 let jsou pravidelné záplavy.

    Je pak naprosto přirozené, že se vyvine to “za mých let byly ty záplavy větší. Vidíš ten kopec? Když jsem byl malý, tak byly takové záplavy, že jsme museli jít na ten kopec a všude jinde byla voda!” v “Před dávnými časy byla taková záplava, že to utopilo všechno živé. Jen pár lidí se zachránilo, když postavilo loď, naložili tam všechno, co měli, každé hospodářské zvíře, a tak se zachránili. Měsíc trvalo, než opadla voda.”

    Stačí slyšet, jak se nafouknou drby…

  2. Machi

    “Já tu jsem jen na biologii a matematiku.”

    Pak nechápu, že sis nechal ujít tuhle lahůdku! 🙂

    “Pohřební kameny Ica z Peru vyobrazují člověka spolu s dinosaury (Obr.), našly se i sošky dinosaurů (Obr.), proto fakt, že by člověk mohl žít s dinosaury není tak nesmyslný.”

    Mrkni se na ty obrázky. Zajímavé, že všechny “vyobrazeniny” odpovídají starším rekonstrukcím, z nichž mnohé již byly vyvráceny! Počítám, že dnes by se masožraví dinosauři neopírali o ocas! 🙂

  3. Machi

    Colombo ber to s humorem! 🙂
    Kreacionisté mladé Země jsou jen drobná úchylka, která naštěstí nehraje ve společnosti větší roli. Jeden můj projekt mapuje historii celé Sluneční soustavy. Kvůli tomu jsem si stáhl asi 2000 vědeckých prací, které obsahují většinu informací, které lidstvo v dané oblasti dodnes nashromáždilo. Víš kolikrát jsem v nich narazil na nějakou informaci podporující “hypotézu” mladé Země? Ani jednou!
    Aby kreacionisté prosadili své šílené vize, museli by zahodit naprostou většinu vědeckých poznatků a to by v konečném důsledku znamenalo výrazně zchudnout.
    Jak řekl onehdá americký astrofyzik Neil DeGrasse Tyson. Jedna z věcí, kterou si američtí kreacionisté nejméně přejí, je zemřít chudý! 🙂

  4. Colombo

    2000 vědeckých prací? Wow. Moje bakalářka měla před 30 citací, což mi přišlo obrovské číslo, ale na 2000 přečtených článků jsem se fakt nedostal.

  5. Slavek

    Dannere, reaguji konkretne na tvé podněty. Ukázal jsem zde několik mnoho nesmyslu: 120 let, zatopení země po roztani ledovců, miliardy zkamenelin na jednom miste, Pilát píšící o Ježíšovi, ateisty maji NDE výhradně o pekle atd. Colombo s Machim ti vysvětlili další nesmysly.

    Odpověz mi prosím na jednu otazku. Proc si nicis mozek takovými nesmysly? Je evidentní, že tvé zdroje nevědí o čem pisi. Pokud z nich budeš dále čerpat skončis jako starej Kábrt. Zneuznanej a zahorklej krecik. To skutecne v sobě nemáš trochu zvídavosti? Zkus si třeba otevřít anglickou Wikipedii a přečíst si něco o genetice. Zkus si nastudovat třeba něco o historii. Zabývej se skutečnou archeologii. A v tom co té zajímá se úctu od skutečných kapacit. A ne z obskurních webu a od náboženských fanatiků. Kdyz uz verismv Boha, tak se dívej na svět ktery stvořil a snáz se pochopit, jak skutecne funguje. Nesnaz se ten svět spoutat 2000 let starou knihou, ktere dnes rozumíme již jen částečně. Bible je lidsky výtvor, skutečný svět je dilo boha. Alespoň tak tomu veri křesťané. Uvědom si, že dnes uz jsou kokoti jako Hajek nebo Kábrt v menšině i mezi křesťany. Nepřidávej se na jejich stranu. Otevri oči a začni se dívat kolem sebe.

  6. Slavek

    Panove, ono na tom všem je nádherné, jak se pravda proste neda umlčet. Evoluční vyber v praxi. Jakmile se nejaky vědec začne řídit mladozemskymi a jinými teoriemi, tak nedosáhne žádných výsledku. Konci. Vzhledem k tomu, že mladozemsti krecici nepochopili ani tak zakladni princip, jako je evoluce, tak v tom vidi spiknutí.

    I kdyby 99 procent vědců věřilo v mladou zemi, tak to jedno zbyle procento by za chvíli byli nejbohatší a nejvýznamnější vědci na světe. Jako jediní by totiž měli vysledky a tedy by nemeli problém a financováním výzkumu.

  7. Machi

    “2000 vědeckých prací? Wow. Moje bakalářka měla před 30 citací, což mi přišlo obrovské číslo, ale na 2000 přečtených článků jsem se fakt nedostal.”

    Netvrdil bych zrovna, že jsem je přečetl. 🙂
    Zatím jsem prošel pár set (přesněji 250 plus mínus), proto také není ten můj projekt hotov, je to přece jen běh na delší trať. Podle typu článku jsem některé pročetl celé, ale u většiny jen první kapitolu (která často představuje nějaké zhrnutí dosavadního bádání u dané problematiky) a závěrečnou kapitolu (zpravidla označenou jako Conclusion) + část článku, kde popisují jak k dané informaci došli.
    Jako zajímavost můžu uvést, že se v dané oblasti pohybují i čeští vědci, třeba David Nesvorný a David Vokrouhlický. Pracují v oblasti simulací pohybu těles ve Sluneční soustavě a patří mezi světovou špičku.

  8. Machi

    “Já taky doufám, že se budu pohybovat mezi světovou špičkou ve fylogenetice ^_^”

    Pokud jsi do toho dostatečně “zažraný”, tak se tam dostaneš.

    Slávek:
    “I kdyby 99 procent vědců věřilo v mladou zemi, tak to jedno zbyle procento by za chvíli byli nejbohatší a nejvýznamnější vědci na světe.”

    No, ještě existuje možnost, že by je těch 99% násilně umlčelo. Dneska jsem po dlouhé době navštívil stránky tebou již zmíněného kreacionisty a jeho poslední nenávistný příspěvek dává tušit, že by se to hypotetické jedno procento těžko prosazovalo.

  9. Slávek

    Machi, to by se právě podle mě nestalo. Kdokoliv, jakýkoliv stát nebo organizace by jim dopřál sluchu, získal by obrovskou výhodu.

  10. Machi

    “Machi, to by se právě podle mě nestalo. Kdokoliv, jakýkoliv stát nebo organizace by jim dopřál sluchu, získal by obrovskou výhodu.”

    Problém je, že téměř veškeré poznání je založeno na zjištěních takového charakteru (dnes se tomu říká základní výzkum), u kterého není hned zřejmé, jestli a k čemu to poznání vlastně bude. Pokud by takový vědec neměl to štěstí, že by se daná věc dala okamžitě aplikovat (nejlépe v oblasti vojenství), pak by měl smůlu.

  11. Colombo

    Machi: ne, ve skutečnosti se i hromady nejrůznějších ezoterických kravin zkoušelo. Jen to nemělo žádné výsledky, a tak byly tyto programy za pár let ukončeny.

  12. Machi

    “ne, ve skutečnosti se i hromady nejrůznějších ezoterických kravin zkoušelo. Jen to nemělo žádné výsledky, a tak byly tyto programy za pár let ukončeny.”

    Protože slibovaly okamžité výsledky v oblasti vojenství (a špionáže).

  13. Danner

    1. Pasteurův zákon není fyzikální zákon.
    2. Pasteurův zákon není fyzikální zákon.
    3. Pasteurův zákon není fyzikální zákon.
    4. Pasteurův zákon není fyzikální zákon.
    5. Přečti si, jak na to Pasteur přišel, co z toho vyplývá, jak funguje lidské vědění, experimenty, věda atp.
    Jakmile to pochopíš, budeš se muset svých myšlenech vzdát.
    Dokud to nepochopíš, hučím do dubu.

    Danner: Pasteur takhle vyvrátil samoplození. Kde je ten rozdíl?

  14. Danner

    Machi: Ano to je samozřejmě úplně jedno, jak by případný bůh vypadal. A protože ani nevíme jestli nějaký bůh existuje, natož jak vypadá, pak je zcela zbytečné bádat nad tím, jestli chce abychom odpočívali v sobotu nebo v neděli, či v jaké pozici máme souložit, natož pak kterou část svého “k božímu obrazu stvořeného, dokonalého”, těla máme odříznout.

    Danner: Na pár otázek se tady ptám už dost dlouho.

  15. Danner

    Colombo: Začneme s:
    http://www.donebe.procne.info/evolution/starivesmiru.html
    “1. Galaxie se blíž ke svému středu točí rychleji, než na svém okraji. Pokud je vesmír starý miliardy let, měly by tedy galaxie dávno ztratit svůj kruhovitý tvar. To se ale nestalo.”
    Blábol, gravitace

    “Když hvězda vybuchne, stane se z ní Nova nebo Supernova a tento jev se dá pozorovat asi jednou za třicet let. Přesto vědci objevily jen asi 300 Supernov. Proč jich tam nejsou miliony? Vědci tvrdí, že z nich vznikají nové hvězdy, ale nikdo ještě neviděl vznikat novou hvězdu. ”
    Blábol, základní nepochopení toho, jak funguje vesmír, jak funguje viditelnost, co je to supernova (ne všechny hvězdy jsou supernovy)…

    “3. Vědci tvrdí, že přeměna červeného obra v bílého trpaslíka trvá miliardy let. To je ale spekulativní. Egyptští astronomové popisují hvězdu Sírius (nebo též Psí hvězda, Aschere nebo Canicula, nejjasnější hvězda na noční obloze a nejjasnější hvězda souhvězdí Velkého psa.) jako červenou. Stejně tak Cicero v roce 50 př. Kristem tvrdil, že Sírius je červený. Seneca dokonce tvrdil, že je rudší než Mars. Ptolemaios v roce 150 n.l. počítal Sírius mezi šest červených hvězd. Dnes ale patří mezi bílé hvězdy. Netrvá to tedy miliardy let. ”
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sirius#Red_controversy

    “3. Ganyméde, Jupiterův měsíc má stále silné magnetické pole. Ta jsou tvořena pohyby tekutého kovu uvnitř tělesa. Ganyméde měl být již miliardy let vychladlý. Nebo je to možná důkaz toho, že vesmír není miliardy let starý. ”
    Gravitace Jupiteru

    “4. Měsíc se každý rok vzdaluje od Země. Je to jen pár centimetrů, ale faktem je, že pomalu ztrácíme náš Měsíc. Pokud se ale vzdaluje od Země, znamená to, že kdysi býval k Zemi blíž. Zákon inverse square law, který říká, že pokud se vzdálenost mezi dvěma předměty zmenší o třetinu, vzroste přitažlivá síla devětkrát. Pokud bychom tento zákon aplikovali na náš Měsíc, vyšlo by nám, že asi před 1,2 miliardami let byl Měsíc hned nad zemským povrchem. ”
    Nějaký blbec, co měl z matematiky na základní škole snad 5, nebo co. Fakt, tohle si zaslouží nejen facku, ale rovnou nakopat do koulí. Takovou kravinu fakt dokáže zplodit jen kretén.

    “5. Saturn má kolem sebe prstence, které mají celkový průměr 420 000 km a jsou tlusté několik set metrů. Jsou tvořeny prachem, ledovými úlomky a balvany, které nemají průměr větší, než pár metrů. Tyto prstence se od něj pomalu vzdalují a proto stejně jako Měsíc nemůže být miliardy let starý. ”
    Opět… zakázat množit. Ne, zákaz by nepomohl. Znemožnit množit.

    “6. Komety se skládají z jádra, komatu a ohonu. Ohon je ta část komety, která je vidět za ní a je tvořena materiálem, který kometa ztrácí. A jelikož neustále ztrácí materiál, mají krátkoperiodické komety životnost kolem 10 000 let. Jak je ale možné, že komety stále existují? Vědci tvrdí, že musejí vznikat v takzvaném Oortově oblaku (pozůstatek prapůvodní planetární mlhoviny), který tvoří kulovitou skořápku kolem naší Sluneční soustavy. Podle nich je od Slunce vzdálen asi 50 000 – 100 000 AU (světelných let). Pokud bychom chtěli vidět Pluto, které je 39 AU od Slunce, potřebovali bychom na to velice silný teleskop. Bohužel neexistuje takový, kterým bychom viděli na vzdálenost 50 000 AU. Nelze dokázat, že něco jako Oortův oblak vůbec existuje. ”
    Týpek by měl zajít do planetária. Hubbleův teleskop? Nehledě na to, že my můžeme pozorovat objekty i zprostředkovaně…

    “7. Síla magnetické pole Země se zmenšila za posledních 150 let o 6%. To ale znamená,že Země nemůže být více než 25 000 let stará, protože teplo, generované silným magnetickým polem by zabilo veškerý život na Zemi. To ale také znamená, že uhlíková metoda určování stáří nemůže fungovat. (více zde …). ”
    Stejně blbý argument jako s měsícem… Ten člověk nemá vůbec páru co píše! Ne všechno je přímá úměrnost. Existují i složitější modely.

    ” 8. Země rotuje na rovníku rychlostí kolem 1000 mil/hod ale zpomaluje se. Protože hodiny používají rotaci Země k určování času, denně se Země zpomaluje asi o tisícinu vteřiny a téměř každý rok musíme pro vyrovnání přidávat jednu vteřinu ke světovému času. Pokud bychom se vrátili 200 milionů let zpátky, Země by rotovala opravdu rychle, že první zvíře ve vesmíru by nebyl pes, ale dinosaurus. (Obr.)”
    Zase a znovu to samé, co výše…

    “1. Vrchních 3 000 stop (převést) hory Mt. Everest je tvořeno sedimentární (usazenou) horninou s fosiliemi mušlí a vodních zvířat. ”
    Prosím, dejte tomu člověku někdo příručku o geologii, vrásnění, usazování a vzniku horstev!

    “2. Při zkoumání Sahary došli vědci k závěru, že nemůže být více než 4000 let stará. Nad severní Afrikou fouká vítr od východu k západu a odnáší částečky písku na západ a toto území se stává pouští. Kdyby byla Země miliardy let stará, měli bychom daleko větší pouště. Fakt, že nemůže být Sahara starší než 4000 let může potvrzovat existenci potopy. ”
    A pohybu kontinentů!

    “3. Na celém světě existuje více než 270 legend o potopě. Hawaiané mají legendu, že Nu-u postavil velké kanoe a naplnil ho zvířaty. Přišla potopa a jen Nu-u a jeho rodina byli zachráněni. Číňané mají legendu, která říká, že Fuhi, jeho 3 synové a dcery unikli velké potopě. Přežili jen oni a zalidnili Zemi. Indiánská legenda praví: Svět trval 1716 let a byl zničen obrovskou potopou. Přežila pouze jedna rodina jménem Cox Cox. (Bible datuje potopu na 1656 let). Množství těchto legend jen ukazuje na to, že opravdu byla nějaká potopa. ”
    Odkazy?
    1. existuje množství legend o potopě, zejména u mořských národů, kteří se prakticky plavili v moři celý život, nebo u národů, kteří byli závislí na pravidelných záplavách a naplaveninách bahna u velkých řek. Paradoxně i Semité byli jedním z těchto národů…

    Nevím, jací “Indiáni” to mají být, ale Mayové maji pověst o tom, že nás sežehlo slunce, všecko odfouklo velkých vítr, bohové se proměnili ve velké jaguáry a požrali nás.
    Oni na tom byli celkem ujetí… S datováním to má chlap samozřejmě naprosto špatně.

    No a Číňani…. kdyby se ten člověk trochu orientoval ve světě, tak by takovou kravinu nenapsal. Neexistuje jednotná čínská mythologie, neexistuje jednotný čínský národ. Existuje obrovské množství nejrůznějších čínských etnik a jejich lokálních mythologií.

    Dalšími odkazy se nebudu zabývat, jestli si myslíte, že tam je něco přínosné, prosím konkrétně. Ale balast číst odmítám. Je to ztráta času a energie.

    Danner: Ten odkaz jsem chtěl konkrétně kvůli obrázkům těch dinosaurů s lidmi, ale to je jedno, když už jsi začal.
    1. Většinu toho, co zde bylo jsi okomentoval: Blábol.
    2. Nevím, proč by Všemohoucí mohl vytvořit něco zdánlivě nepochopitelného teorií o miliard let staré zemi.

  16. Danner

    Já furt nechápu, co všichni mají s tou potopou? Vždyť je to naprosto běžné! Krásně to koreluje s místy, kde jednou za 300-500 let jsou superzáplavy a pravidelně každý rok/každých 10 let jsou pravidelné záplavy.

    Je pak naprosto přirozené, že se vyvine to “za mých let byly ty záplavy větší. Vidíš ten kopec? Když jsem byl malý, tak byly takové záplavy, že jsme museli jít na ten kopec a všude jinde byla voda!” v “Před dávnými časy byla taková záplava, že to utopilo všechno živé. Jen pár lidí se zachránilo, když postavilo loď, naložili tam všechno, co měli, každé hospodářské zvíře, a tak se zachránili. Měsíc trvalo, než opadla voda.”

    Stačí slyšet, jak se nafouknou drby…

    Danner: Pokud vím, ani tehdy si lidé nemysleli, že to je běžná záplava :D.
    Opět říkám, Bůh dokáže cokoli.

  17. Danner

    “Vzhledem k tomu, že by velký třesk nemohl vzniknot sám od sebe”

    Machi: Proč by nemohl vzniknout sám od sebe?
    Bůh může vzniknout sám od sebe?
    Proč může bůh vzniknout sám od sebe a Vesmír ne?
    Pokud zde byl bůh odjakživa, pak proč by zde nemohl být Vesmír odjakživa (upozorňuji, že velký třesk např. nevylučuje existenci cyklického vesmíru).

    Danner: Protože Vesmír není všemocný, aby vytvořil sám sebe. Porušoval by fyzikální zákony o vzniku hmoty. Aby věda uznala ateismus, musela by zapřít sama sebe.
    Zatímco Bůh? Proč by Bůh nemohl porušovat fyzikální zákony?

    “3. Ganyméde, Jupiterův měsíc má stále silné magnetické pole. Ta jsou tvořena pohyby tekutého kovu uvnitř tělesa. Ganyméde měl být již miliardy let vychladlý. Nebo je to možná důkaz toho, že vesmír není miliardy let starý. ”

    To tam vážně píšou Colombo? Jo píšou, mrkl jsem se.
    To je teda ignorance par excellance.
    Zajímalo by mne, jak si vysvětlují neexistenci magnetického pole stejně velkého měsíce Titanu!
    (nemluvě o větším Marsu)

Comments are closed.